Soukromé ubytování v Chorvatsku

Jestliže se chcete vydat na dovolenou do Chorvatska a přemýšlíte o tom, jak to nejlépe udělat s ubytováním, nemusíte se bát, že nenajdete místo, se kterým budete spokojeni. Způsoby ubytování se ale liší jak cenově, tak kvalitou, protože ta může být různá.

Jak najít bydlení v soukromí

Jestliže se rozhodnete hledat bydlení u soukromé osoby, která ubytování nabízí, stačí se rozhlédnout. Na nabídky ubytování v soukromí můžete narazit již po příjezdu do konkrétního města, protože je v zájmu majitelů si sehnat do svých nabízených pokojů či bytů nové obyvatele. Všeobecně jsou takové domy označovány různými tabulemi nebo vývěsními štíty, dále na sobě mohou mít nápis “Sobe rooms, zimmer“.

Další informace

Před odjezdem na dovolenou je dobré si prohlédnout veškerou nabídku ubytování, ať už se jedná o apartmány nebo pokoje. Tak získáte nutný přehled o cenách a nemůže se vám tedy stát, že vás někdy ošidí, můžete porovnat, jaké jsou nabídky. Rozhodně je víc lidí, kteří spíše nabízejí bydlení, než těch, kteří jej hledají. Přibližná cena ubytování se odvíjí od dané oblasti a od toho, jak je bydlení kvalitní, ale minimální cena za osobu bude 10 euro.

Soukromí ubytovatelé

Majitelé nabízených bytů jsou v dnešní době již nedílnou součástí Jandranu. Turisté sem přijíždějí každým rokem, někteří, pokud byli v loňském roce s ubytováním spokojeni, se vracejí na stejné místo a do stejného bytu či pokoje. To vede k tomu, že mnozí turisté se soukromými ubytovateli seznamují víc a víc. Platí ovšem to, že každý soukromý ubytovatel, tedy každý, kdo chce vydělávat peníze pronajímáním svých pokojů či bytů, musí mít platnou registraci. Součástí této registrace je ale povinnost platit daně, po dobu strávenou v nějakém takovém domě deponují soukromí ubytovatelé navíc vašimi cestovními pasy.

Náhodné fotky z vašich cest

Chorvatsko_12
Plitvická jezera_17
Plitvická jezera_1
Chorvatsko_37