Potápění v Chorvatsku

Milovníci potápění si budou v Chorvatsku, zejména na dalmátských ostrovech, připadat jako v ráji. Můžete si zde prohlédnout nádhery podmořského světa, který je zde v naprosto čistém a neporušeném stavu. Ideálním místem pro potápění jsou místa v blízkosti ostrovů, které se nacházejí nedaleko od pobřeží. Fauna i flóra tu zůstala zachována v tak dobrém stavu zejména proto, že se těmto místům vyhýbají pravidelně projíždějící lodě. Je rozhodně lepší, když si na dovolenou přivezete svoje potapěčské přístroje, protože ne všude je jistota, že nějaké seženete. Nemusíte ale mít obavy, obce zpravidla nabízejí znovunaplnění potapěčských lahví vzduchem. Vlastní vybavení je lepší i proto, že jej máte vyzkoušené a víte, že s ním není nic v nepořádku. Rozhodně si ale pamatujte, že harpunovat ryby se ve zdejších vodách nesmí.

Šnorchlování v Chorvatsku

Potápění se šnorchlem je další variantou vodního sportu, který můžete v Chorvatsku vyzkoušet. Z potápění budete mít rozhodně nezapomenutelný zážitek, protože se ve zdejších útesech nachází velké množství ryb a korálů, a to zejména proto, že se jedná o pobřežní území, která jsou spíše skalnatější, jedná se o krasové oblasti.

Jestliže se chcete potápět se šnorchlem a hledáte k této aktivitě vhodné místo, je určitě dobré vědět, že byste neměli hledat taková místa na plážích a v mělčinách.  Nejlepší by bylo najít si místo spíše opuštěnější, které má pohodlný vstup do vody, který se ale vyznačuje nedotčenou přírodou.

Potápečské školy v Chorvatsku

Jestliže se zajímáte o potápění a chcete se učit od profesionálů, můžete si zaplatit některý ze zdejších odborných kurzů. Můžete začít od začátečníků. Ale najdete zde kurzy i pro potápěče, kteří jsou již pokročilejší. Určitě se nebojte školu vyzkoušet, bude to pro vás jistě neopakovatelný zážitek a zajímavé zpestření vaší dovolené.

Náhodné fotky z vašich cest

Chorvatsko_27
Plitvická jezera_9
Chorvatsko_31
Chorvatsko_16