Chorvatské kempy

Jestliže patříte mezi milovníky volného táboření v krajině, v Chorvatsku budete muset tuto aktivitu omezit, protože zde platí pro volné táboření zákaz. Tento zákaz je zde zejména proto, aby se zabránilo vzniku požárů, které divoké táboření má často za následek. Pro ty, kteří hledají alternativu, je zde široká nabídka kempů a autokempů, ze kterých si můžete vybrat takový, který bude vyhovovat právě vám. Kempy jsou obvykle rozdělené cenově i podle kvality, liší se označení hvězdičkami, najdete zde kempy s označením od jedné do čtyř hvězdiček.

Vybavení kempů

Chorvatské kempy se zpravidla vyznačují dobrou kvalitou ubytování, navíc zde můžete využít nejrůznějších nabídek služeb, součástí mnoha kempů jsou rovněž speciální sportoviště, kterých turisté mohou využít, pokud mají zájem. Ubytovat se v těchto kempech můžete již měsíc před začátkem hlavní turistické sezóny v Chorvatsku, kempy se zavírají jeden měsíc po tom, co tato sezóna skončí. Nemusíte se obávat přemrštěných cen za noc, osoba zde zaplatí přibližně 2 až 6 euro za noc, pokud si ale chcete pronajmout automobil nebo chcete využít možnost zapůjčení karavanu, zde by ceny mohly kolísat, takže si nejprve pozorně prohlédněte nabídky a rozhodujte se až po porovnání cen, ty se mohou velmi lišit. Každý autokemp by měl mít vlastní ceník, který je dobré si důkladně pročíst.

Kde najít kempy

Jestliže se chcete v některém kempu ubytovat, najdete zde až 300 kempů a autokempů, které nabízejí své služby, které se vyznačují evropským standardem. Většina z nich sídlí v blízkosti vody, 90% jich najdeme nedaleko jezer. Další se nacházejí v ostrovních oblastech i na pobřeží Jadranu. Největší množství kempů je ale koncentrováno na Istrii, dalším místem s mnoha kempy pro turisty je Kvarnerská zátoka. Na Istrii je možné najít také několik nudistických pláží.

Náhodné fotky z vašich cest

Plitvická jezera_13
Chorvatsko_17
Plitvická jezera_14
Dubrovník_14